+90 555 528 47 69

ÜCRETSİZ KARGO ! Her Alışverişe Özel Çekiliş Hakkı!

Anasayfa • Yedek Parça Alırken Nelere Dikkat Edilmeli
Yedek Parça Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Yedek Parça Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Yedek parça alırken nelere dikkat edilmeli sorusu araç kullanıcılarının sıklıkla sorduğu sorular arasındadır. Araç kullanıcıları belirli bir süre sonrasında bazı parçalarda sorun yaşamaya başlamaktadır. Sanayi veya servislere götürüldüğünde bu parçaların değişmesi gerektiğini söylerler. Bunun içinde araç kullanıcıları, dışarıdan oto yedek parça temini yapmaktadırlar. Yedek parça alırken dikkat edilmesi gereken şeyler şu şekilde özetlenebilir:

  • Yedek parçaların orijinal olup olmadığı,
  • Garantisinin olup olmadığı,
  • Parçanın araçlara uygun olup olmadığı,
  • Parçaların araç üzerinde yan etkilerinin olup olmayacağı gibi faktörlere dikkat edilmelidir.

Genel olarak bu dört hususun üzerinde kesinlikle durulması gerekir. Özellikle parçaların orijinal olmasına son derece dikkat edilmesi gerekmektedir. Orijinal olmayan araç yedek parçaları belirli bir süre sonrasında araç üzerine olumsuz etki yaratırlar.

Yedek Parça Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Otomobiller için yedek parça temini yapılırken son derece titiz ve dikkatli davranılması gerekiyor. Yedek parça temini yapacak olan bireylerin dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Araçlarına yedek parça alacak bireyler aynı araç satın alır gibi detaylara göz atmalıdır. Örnek olarak araca uygun olup olmaması bu konular arasındadır. Örnek olarak BMW araca sahip olan birisi BMW yedek parça temini yapmalıdır çünkü çoğu araçlarda bir başka markanın parçası uyumlu olmamaktadır.

Araç yedek parça seçimi nasıl olmalıdır özetlersek ikinci bir diğer konu da parçaların orijinal olmasıdır. Yan sanayi veya çakma yedek parçalarda kesinlikle garanti uygulanmaz ve üstelik bu ürünlerde tekrarlanan arızalar da meydana gelebilir. Üstelik orijinal yedek parçalar garantilidir ve son derece uzun ömürlü araçlardır.

Yedek Parçaları Kasko Karşılar mı?

Araçların tüm orijinal yedek parçaları ve diğer parçaları satın alınacak genel sigorta kapsamında olur. Bunun yanı sıra orijinal olmayan parçalar içinde kapsam fiyat farkı ve sizin isteğiniz doğrultusunda gerçekleşmektedir. Bu sebeple otomobil parçaları ve otomobil parçalarını değiştirme aşamasında ve ikinci el araç alımında bu soruna dikkat etmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra mutlaka orijinal parça kullanmalısınız. Tekrarlanan arızaların en büyük nedeni ise orijinal olmayan yedek parçalar olarak özetlenebilir.

Online AlışVeriş Mağazalarımız