+90 555 528 47 69

ÜCRETSİZ KARGO ! Her Alışverişe Özel Çekiliş Hakkı!

Anasayfa • Orijinal Yedek Parça Nedir
Orijinal Yedek Parça Nedir

Orijinal Yedek Parça Nedir

Orijinal yedek parça nedir genel olarak özetlersek zamanla kullanım ve kazalara bağlı şekilde meydana gelen farklı problem sonucunda araç parçaları hasar görebilir. Bu durumda serviste kullanılan, sürücülerin kendi alacağı yedek parça ürünlerinin de orijinalliğini anlamak önemlidir. Böylece araçlara yedek parça takılabilir ve tekrardan kullanım devamlılığı sağlanabilir.

Orijinal yedek parça ne demek ve nasıl bulunur bakarsak araç üretici ve ithalatçıları tarafından garanti kapsamında sunulur. Orijinalliği olmayan araç yedek parçaları ise yan sanayi yedek parçalar olarak ifade edilir. Orijinal yedek parçalar araçların kendi parçası ile aynı kalitede görülür. Ancak yan sanayi olan parçalar daha az kaliteli olmaktadır fakat uygun fiyatlıdır.

Orijinal Yedek Parça Avantajları

Araç ömrünü uzatmak adına araçlarla tamamen uyumlu olan orijinal yedek parça seçimi oldukça önemlidir. Uzun vadede düşünüldüğü zaman ilk bakışta yan sanayi ürünleri daha uygun görünse de sağlamış olduğu avantajlarla orijinal yedek parçalar daha avantajlı bir seçenektir. Üstelik orijinal parça araç güvenilirliğiyle beraber güvenli sürüşü arttırır ve böylece yakıt harcaması da düşer. Orijinal yedek parça ürünleri hem araç içerisinde hem de oto aksesuar gibi araç dışı parçalarda da bulunur.

Orijinal yedek parça ürünleri hem araç içerisinde hem de oto aksesuar gibi araç dışı parçalarda bulunur. Araçlara dahil edilen parçaların orijinal olabilmesi, güvenli sürüş, araç ömrü ve konforlu sürüş açısından önemlidir. Bir parçanın orijinal olup olmadığını anlamak içinde çeşitli yöntemler mevcuttur.

Orijinal Yedek Parça Nasıl Seçilir?

Tercih edilen araç ve uygun olduğu düşünülen parçaların hologramı incelenmelidir. Firmalar genellikle taklit edilemez hologramı ya ürünlere veya ürün ambalajına yapıştırarak göndermektedir. Bunun dışında fatura üzerinde bulunan barkod numarasıyla ürün orijinalliği kontrol edilebilir. Orijinal yedek parça fatura barkod numarası ile ürün üzerinde bulunan seri numarasıyla aynı olmak durumundadır.

İnternet üzerinden seri numara kontrolü ise ürün üzerinde bulunan seri numarasını internet üzerinde aratmaktır. Üretilen tüm yedek parçalar üretildiği firmaların veri tabanına bir seri numarası ile kayıt edilmektedir. Firmaların web sayfasında bu seri numarası için bir kontrol numarası bulunuyorsa ürün orijinalliği sorgulanabilir.

Online AlışVeriş Mağazalarımız