+90 555 528 47 69

ÜCRETSİZ KARGO ! Her Alışverişe Özel Çekiliş Hakkı!

Anasayfa • Balata Spreyi Ve El Temizleme Jeli Ne İşe Yarar
Balata Spreyi Ve El Temizleme Jeli Ne İşe Yarar

Balata Spreyi Ve El Temizleme Jeli Ne İşe Yarar

Günlük hayatımızda kullandığımız araçların sağlığını tıpkı kendi sağlığımız kadar önemsemeliyiz. İnsan sağlığı kadar araç sağlığı da büyük bir önem taşımaktadır. Araçlar ne kadar sağlam ve güvenilir olursa olsun zaman içerisinde araçta oluşabilmesi muhtemel olan aşınma ve paslanma gibi durumlara karşım bakımların ve kontrollerin yapılması gerekir. Araç bakımını aksatmadan günlük, haftalık, aylık ve yıllık olmak üzere bakımlarını aksatmadan yaptırmalıyız. Araçta frenler oldukça önemli bir konumdadır. Fren bakımının aksatılmaması gerekir. Frenlere uygulanan bakımın aksatılması durumunda aracın sürüş performansında düşüş yaşanır ve can güvenliği tehlike ile karşı karşıya kalır. Bu durum kötü sonuçlar doğurur. Araçlarda en önemli olan bakım ise frenlere uygulanan bakımdır. Sürüş performansının düşmediği ve can güvenliğinin tehlikeye atılmaması için fren bakımını aksatmadan düzenli bir şekilde yapılması gerekmekte.

Balata Spreyi Ve El Temizleme Jeli Önemi

Fren balata spreyi, aracın fren balatalarını yağlamak için kullanılan bir üründür. Fren balatası oluklarına, fren balatalarının bağlı olduğu tekerlek ve disklere, fren yüzeyleri arasında mesafeye kullanılır. Fren balata spreyi, fren balataları ce rotor arasındaki sürtünmesinin sağlıklı bir şekilde kaymasına yardımcı olmak ve fren sistemine zarar verebilecek toz ve kirleri önlemek için kullanılır.

 Fren balata spreyi, fren balataları ve rotorları temizlemek için uygulanan bir çeşit temizleyicidir. Fren balata spreyi balata ve rotorlardaki fren toz, tortu ve kiri önleme özelliğine sahiptir. Fren balatası spreyi genellikle balatalar değiştirilirken balatalarını temizlemek ve yağlamak için kullanılan tek kullanımlık bir üründür. Doğru kullanıldığında, fren balatası spreyi, fren balatalarının çabuk yıpranmasını önleyebilir. 

Fren balatalarının durumu araç için oldukça önem arz eder. Aracın trafikte güvenli bir yolculuk sağlaması için fren balatalarının doğru çalıştığından emin olunmalıdır. Fren balatalarının değişimi, yağlanması sırasında uzman kişilerin ellerinde yağ kalıntıları kalır. Bu yağ kalıntıları normal temizleme malzemeleri ile çıkmayacak kadar güçlü olduğu için yağ kalıntılarının temizlenmesi için el temizleme jeli kullanılır.

El temizleme jeli temizleme işlemi sırasında cildi hiçbir zarar vermeden yağı elden rahatlıkla çıkarır atar. Herhangi bir şekilde sürtünme zorlama gibi bir durum olduğu için cilt zarar görmez.

Online AlışVeriş Mağazalarımız