+90 555 528 47 69

ÜCRETSİZ KARGO ! Her Alışverişe Özel Çekiliş Hakkı!

Anasayfa • Araba Termostat Fiyat Fırsatları
Araba Termostat Fiyat Fırsatları

Araba Termostat Fiyat Fırsatları

Araçta motor hareketi vb. sorunlardan dolayı araçta yer alan termostat ısı belirleyici ya da ısı ölçme aracı olarak bilinir. Termostat motorun ısı seviyesi ile ilgili bir durumdur. Araç termostatının aracın iç sıcaklığı ile bir ilgisi yoktur. Termostat ısıtma ve soğutma ile görevli bir araç parçasıdır. Soğutma suyunun ısı seviyesinin sabit kalması görevlidir. Motor ilk çalıştığında soğutma suyunu devirdaim etmiyor. Bu durumun sebebi motorun seyir halinde olabilmesi için istenilen ısıya ulaşmasını sağlar. Araç seyir halindeyken motor fazla ısınınca soğutma suyunun motor kanallarında dolaşarak motorun ısı seviyesinin durumuna termostat sayesinde ulaşılır. Termostatın görevini tam olarak yerine getirememesi durumunda soğutma suyunun motor bloğunda dolaşmasında zamanlama hatası olduğunu gösterir. Termostatın tam olarak çalışmaması soğutma suyunun motorda erken dolaşması ya da tam zamanında dolaşmaması motorun hararet yapmasına neden olur. Araç termostatı motorun daha uzun ömürlü olabilmesi aracın tam performansını gösterebilmesi için ana parçalardan biridir.

Termostat Arızası Nasıl Anlaşılır?

Motorlu araçlarda araçta yer alan parçaların temiz, sağlam, bakımı tam zamanında yapılmış ve parçalarının birbirleri ile uyumlu olması araç kullanırken aracın tam performansını hissedebilmek için hem de ekonomik olarak oldukça önemlidir. Bu sebeplerden dolayı zaman zaman belirli parçaların değişimine ihtiyaç duyulabilir. Araç içerisinde parçaların değişimi ve yapılan bakımlar aslında araçta herhangi bir sorun olabileceğinin habercisidir. Aracınız termostat arızası nasıl anlaşılır konusunda size arıza sinyalleri vereceğinden emin olabilirsiniz. Termostatta bir sorun olup olmadığını motorun göstermiş olduğu tepkilere bakarak anlaşılması olası bir durumdur. Termostatta bir arıza olmasının ilk belirtisi motorun geç ısınmasıdır. Motorun geç ışıması hem aracın tam performansını yansıtamamasına hem de yakıtı fazla harcayarak yakıt ekonomisi bakımında büyük bir sorun teşkil etmektedir. Motorun geç ısınması sorunu daha sonrasında motor arızasını beraberinde getirir.

Termostatın uzun süreli kapalı kalması kadar uzun süreli açık kalması da büyük sorunlara neden olur. Aracınız için motor çok önemlidir. Aracın motor sağlığı içinde termostat oldukça önemlidir. Termostat hakkında yapılması gereken bakımların sağlaması motorun korunmasına yardımcı olur. Aracınızın bakım ve parça değişimleri için Beşparmak Oto Yedek Parça ile iletişime geçebilirsiniz.

Online AlışVeriş Mağazalarımız