+90 555 528 47 69

ÜCRETSİZ KARGO ! Her Alışverişe Özel Çekiliş Hakkı!

Anasayfa • Antifiriz Ve Cam Suyu Nedir
Antifiriz Ve Cam Suyu Nedir

Antifiriz Ve Cam Suyu Nedir

Aracınızda bulunan her parçanın önemli olduğu gibi aracın gizli kahramanı olan camlar oldukça önemlidir. Araç camlarının temiz olması sizin sürüş güvenliğiniz açısından oldukça önemlidir. Kirli cam, lekeli, buğulu cam görüş açınızı düşürerek sürüş performansınızda pürüzlere yol açarak can güvenliğinizi tehlikeye atar. Aracın gizli kahramanı olan camların temizliği bu yüzden oldukça önemlidir. Pek çok insan tarafından araç camlarını sıradan mavi bir sıvı ile dezenfekte edildiğini sanır. Oysa araçların cam temizliği camın buğulanmasını, bulanık görüntünün engellenmesini sağlayan özel bir kimyasal içerir. Peki, araçlar için önemli olan bu cam suyu hangi özelliklere göre seçilmelidir.

Antifiriz Ve Cam Suyu Özellikleri

Oto cam suları cam temizliğinde önemlidir. Cam suları tek tip değil özelliklerine göre ayrılan cam suları çeşitleri vardır. Bunlardan en önemli özelliğe sahip araç suyu antifirizli cam suyudur. Cam sularını inceleyelim.

Gittiğiniz her benzin istasyonunda rahatlıkla bulabileceğiniz mavi renkteki klasik oto cam suyu ile acil durumlarda etkili sonuç alabilirsiniz. Söz konusu ayrıntılı bir cam temizliği olunca ölü böcekleri ve ön camdaki buzu yok etmek için cam suyu yeterli olamayacak ve daha fazla özellikli cam suyuna ihtiyacınız olacaktır. Silecek suyu deposuna eklemeden önce hava sıcaklığına dikkat etmeniz bu konudaki kurallara uymanız oldukça önemlidir. Aksi takdirde silecek suyu aracınızın su kanallarında donarak hasara neden olabilir. Tasarruf etmek için konsantre halde satın aldığınız mavi cam suyu ürünlerini saf suyla karıştırarak kullanabilirsiniz.

Soğuk iklimde yaşıyorsanız sizin için kurtarıcı bir cam suyu olacaktır. Soğuktan dolayı ön camda meydana gelen donmaları en aza indirmek için antifrizli cam suyu kullanmanız gereklidir. -30 dereceye kadar güvenle kullanabileceğiniz bu tip ürünlerle kış aylarında sadece camlarınızda oluşan donmalara karşı değil  silecek ve su püskürtme kanallarındaki donmaların da önüne geçebilirsiniz.

Cam Suyu Araca Nasıl Eklenir?

Aracın içerisine cam suyunu eklemek oldukça basittir. Bir uzman tarafından desteğe ihtiyaç yoktur. Kaputu açarak üzerinde su fışkırtan bir çeşmeye benzeyen amblem ile karşılaştığınız kapağı açarak ve taşırmadan doldurun. Bidon üzerinde dolum limit çizgisi bulunur bu duruma dikkat ederek dolumu gerçekleştirin. Kapağı kapatın ve işlem tamam. Antifirizli cam suyunu eklerken taşırmamak önemlidir. 

Online AlışVeriş Mağazalarımız