+90 555 528 47 69

ÜCRETSİZ KARGO ! Her Alışverişe Özel Çekiliş Hakkı!

Anasayfa • Ankara Yedek Parça
Ankara Yedek Parça

Ankara Yedek Parça

Ankara yedek parça çeşitleri, araçlardaki iç ve dış sistemlerden oluşuyor. Beş Parmak Yedek Parça, araçlarda çeşitli nedenlerle zarar gören parçaları sağlamlarıyla değiştiriyor. Yedek parçalar araçların performansını yükseltmektedir.

Yedek parça çeşitleri, araç markaları ve modellerine göre ortaya çıkmaktadır. Bu parçalar garantili şekilde üretilirler. Orijinal olan yedek parçalar, kalite noktasında da öne çıkmaktadır. Her araç marka ve modeli için farklı farklı tasarlanırlar.

Yedek parçalar, işlevsel özelliklerinin yanı sıra dekoratif özellikleriyle de öne çıkıyor. Bazı yedek parçalarsa araç güvenliği açısından çok önemlidir. Araçların verimli, sorunsuz çalışmasında etkin rol oynuyorlar. Oto yedek parça çeşitleri marka ve modelin yanı sıra araçlara özel olarak da tasarlanırlar.

 

Ankara Yedek Parça Çeşitleri

 

Ankara yedek parça çeşitlerinin bazıları güvenlik, bazılarıysa aksesuar gibi özellikler taşıyor. Aksesuar olarak tasarlanan yedek parçalar;

  1. Araç içi aydınlatma sistemleri,
  2. Ayak altı LED’ler,
  3. Tavan park plaka ampulleri şeklinde sıralanabilir.

Araç güvenliği açısından öne çıkan yedek parça çeşitleri;

  1. Filtre bakım seti,
  2. Lastik şişirme hava kompresörü olarak örneklendirilebilir.

Klima, kör nokta aynaları, kapı fitili vb. yedek parça türleri özel tasarımlardır. Araçların marka ve modelleri dikkate alınarak aynı zamanda müşteri istekleri de göz önünde tutulup üretilirler.

Oto yedek parça çeşitlerinin seçenekleri çoktur. Kullanıcılar araçlarına uygun olan parçaları Beş Parmak Yedek Parça uzman ekibi sayesinde seçebilirler.

 

Ankara Yedek Parça İç Donanım Çeşitleri

 

Oto yedek parça çeşitlerinde araçların iç donanıma göre tasarlananlar çok dikkat çekiyor. Oto iç donanım çeşitleri fren ve motor sistemlerin oluşuyor. Motor ve fren sistemleri, araçların güvenli sürüşü için çok önemlidir.

Araçların iç donanımları arasında yer alan hava filtreleri, araca zarar verme ihtimali olan havadaki partikülleri yok eder. Hava filtreleri sayesinde aracın motor sisteminin tahribata uğraması engellenmiş olur.

Yedek parça çeşitlerinden fren balataları, araçların doğru fren yapmasını sağlamaktadır. Fren balataları, sürüş güvenliği açısından hayati öneme sahiptir. Sürüş sırasında ortaya çıkan durumlarda araçları durdurur ya da hareketini azaltır.

Fren balataları aşındığında ya da işlevini yitirdiğinde büyük sorunlara sebep olur. Bu sebeple sürücüler tarafından düzenli olarak fren balatalarını kontrol edilmelidir.

Sürüş güvenliği açısından önem arz eden iç donanım yedek parçalarından biri de fren diskidir. Fren diskleri, frendeki en önemli denge unsurlarındandır. Fren esnasında aracı sürüş güzergahından çıkarmadan yola devam etmesini sağlar. Bu sebeple sürüş güvenliği açısından çok önemlidir. Fren diskleri çok sık kontrol edilmelidir.

Araçlarda motorda çok önemli yere sahiptir. Araçların kalbi olarak nitelendirebileceğimiz motorlar düzenli olarak bakıma tabii tutulmalıdır. Araç güvenliği açısından motor yağı kullanımı kesinlikle ihmal edilmemelidir.

 

Ankara Yedek Parça Dış Donanım Çeşitleri

 

Ankara yedek parça hizmetleri kapsamında araçların dış donanımlarına uygun parçaları da temin edebilirsiniz. Araçların dış donanımlarında yer alan parçalar zaman içerisinde işlevlerini yitirebilir. Bu işlevlerini yitiren parçaların mutlaka yenilenmesi gerekiyor.

Araçların yedek parça dış donanımları arasında egzoz yer almaktadır. Egzozlar, araç motoru tarafından yakılan yakıtın sebep olduğu kötü havayı dışarıya atar. Böylelikle aracın zarar görmesinin önüne geçilmiş olur.

Araç silecekleri, araçların camlarında oluşabilecek istenmeyen partikülleri uzaklaştırır. Dış donanım parçaları arasında yer alan silecekler; yağmurlu, karlı vb. hava durumlarında camları temizleyerek sürücülerin yolu rahat görmesini sağlar. Önemsiz gibi görünen silecekler aslında hayati öneme sahiptir. Araç sürerken görüş kısıtlığını ortadan kaldırır.

Yedek parça çeşitlerinden direksiyonda araçlarda çok sık kullanılmaktadır. Araçlar sürüş esnasında manevra kabiliyetlerine direksiyon sayesinde sahip olurlar. Araç ve sürücü güvenliği açısından direksiyonların düzenli olarak kontrole tabii tutulması gerekiyor. Manevra kabiliyetini yitiren bir direksiyon mutlaka değiştirilmelidir.

 

Ankara Yedek Parça Aydınlatma Sistemleri

 

Beş Parmak Yedek Parça, araçların aydınlatma sistemlerine dairde parçalarında teminini sağlıyor. Aydınlatma sistemleri, araçların çevresinde yer alan hem uyarı hem de aydınlatma ışıkların tümünü oluşturuyor. Sürücüler, karanlık yerlerde aydınlatma sistemleri sayesinde araçları güvenli şekilde sürerler.

Araçların arkasında konumlanan stop lambalarıysa güvenli sürüş açısından çok önemlidir. Araç fren yaptığında arkasındaki araçların sürücülerine stop lambaları aracılığıyla uyarı verilir. Aydınlatma sistemleri kategorisinde yer alan farlarda araç estetiği ve güvenliği bakımından öne çıkıyor.

Karanlık alanlarda farlar sayesinde sürücüler, sürüşlerini sorunsuz tamamlayabilir. Ankara yedek parça çeşitleri hakkında daha detaylı bilgi için Beş Parmak ile iletişime geçebilirsiniz.

Online AlışVeriş Mağazalarımız