+90 555 528 47 69

ÜCRETSİZ KARGO ! Her Alışverişe Özel Çekiliş Hakkı!

Anasayfa • Ankara’da Oto Yedek Parça Alışverişi
Ankara’da Oto Yedek Parça Alışverişi

Ankara’da Oto Yedek Parça Alışverişi

Ankara yedek parça çeşitleri, araçların kullanım ömrünü uzatan önemli ekipmanlardır.

Beş Parmak Yedek Parça, müşterilerinin karşısına güvenilir ve kaliteli parçalarla çıkıyor. Yedek parça sayesinde aracın arızalı, kazalı, eskiyen kısmı değiştirilir. Bu değişim sonucunda araç yeniden kullanılabilir hale gelir.

Ankara oto yedek parça firmaları arasında yer alan Beş Parmak ’ta birçok araç marka ve modeline uygun parçalar yer alıyor. Araçları oluşturan parçaların her biri teker teker dikkatli şekilde değiştirilir. Genel olarak arka-ön tampon, aydınlatma, elektrikli aletler, motor aletleri, yağ filtresi ve hava filtresi şeklinde yedek parçalara ihtiyaç duyuluyor. Ağır vasıtalı araçlarda çoğunlukla elektrikli yedek parçalar kullanılıyor. Ankara yedek parça çeşitleri araçların kullanım ömrünü uzatırken bir taraftan da güvenli sürüş sağlıyor.

 

En Çok Aranılan Yedek Parça Çeşitleri Nelerdir?

 

Ankara yedek parça çeşitleri arasında bozulabilir ve aşınabilir olanlar en çok aranılanlardır. En çok aranılan yedek parça türlerini şöyle sıralayabiliriz;

 1. Lastikler,
 2. Fren balataları,
 3. Su pompası,
 4. Motor kayışları,
 5. Süspansiyon parçaları,
 6. Fren diskleri,
 7. Akü,
 8. Sıvı ve yağlar,
 9. Far ampulleri,
 10. Marş motoru,
 11. Şarj dinamosu,
 12. Yağ, yakıt, hava filtreleri,
 13. Araç içi filtreler,

Fakat yukarıdaki en çok aranılan yedek parça çeşitleri araçların türüne göre değişiyor. Araçların marka modellerine göre daha özgül yedek parça talepleri de olabiliyor. Yedek parçaların uzman kişiler tarafın takılması gerekiyor.

 

Ankara Oto Yedek Parça Özellikleri Nelerdir?

 

Ankara oto yedek parça özellikleri şöyle sıralanabilir:

 

Yüksek Kalitededir

Firmamızın profesyonel ekibi, yüksek kalitede oto yedek parçalar üretiyor. Yüksek kalitede ve orijinal oto yedek parçalar sayesinde araçların kullanışlılığı daha çok artıyor. Yüksek kalitede ve orijinal olarak tasarlanan yedek parçalar, araç sahiplerine büyük avantaj sağlıyor. Belirli kalite standartlarıyla üretilen oto yedek parçalar sayesinde araçlar daha düzgün ve rahat çalışıyor.

 

Güvenlik Sağlar

Ankara yedek parça çeşitleri, araçların güvenliğini sağlamada etkin rol oynuyor. Zorlu hava koşulları altında ve uzun yola çıkarken araçların güvenliği çok önemlidir.

Yolculuğa çıkmadan önce aracın güvenliğinin sağlanması için değiştirilmesi gereken parçaların olup olmadığı kontrol edilmelidir. Eskiyen, arızalı ve yıpranmış yedek parçaların yerine yenisinin takılması güvenli sürüş açısından çok önemlidir.

 

Garanti Sunar

Oto yedek parçaların önemli özelliklerinden biri de garanti sunmasıdır. Firma olarak, yedek parça konusunda belirli süre garanti sunulmaktadır. Garanti kapsamında yedek parça bozulduğu takdirde yerine yenisi verilir.

 

Aracın Ömrünü Uzatır

Ankara oto yedek parça çeşitleri araçların ömrünü önemli ölçüde uzatıyor. Araçların herhangi bir bölümündeki parçada arıza meydana gelebilir. Aracın arızalanan parçaları orijinal yedek parçalarla değiştirildiği takdirde tam performansına kavuşur. Fakat yedek parça değiştirirken araç markası ve modelinin de dikkate alınması gerekiyor. Bir orijinal yedek parçanın araç marka ve modeline uyum sağlaması sağlıklı sürüş sunar.

 

Ankara’da Yedek Parça Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Oto yedek parça, araçların marka ve modelleri doğrultusunda çok geniş ürün yelpazesine sahiptir. Çünkü araçlar hem donanım hem de tasarım açısından da geniş perspektifte değerlendirilebilir. Bu araçlar üstün niteliklere sahip olsa da zaman içerisinde arızalanabiliyor. Araçlar arızalandıktan sonra yedek parçalarının mutlaka değiştirilmesi gerekiyor. Yedek parça değişimi profesyonel kişiler tarafından yapıldığı için işlem sonrasında herhangi bir problemle karşılaşılmaz.

Ankara oto yedek parça seçiminde dikkat edilmesi gereken noktaların başında yukarıda belirtildiği üzere orijinallik geliyor. Aracın yüksek performans sergilemesi ve güvenli sürüş açısından yedek parçanın orijinalliğine çok dikkat edilmelidir. Yedek parçanın orijinal olmaması aracın piyasa değerini de olumsuz etkiliyor. Firmamız alanında uzman personelleriyle müşterilerine yedek parça seçiminde teknik destek sunuyor.

Yedek parça satın alım işlemlerinin faturalı şekilde gerçekleşmesi de hayati önem taşıyor. Satın alınan yedek parçanın faturasının eksik olması garanti noktasında da sıkıntı yaratır. Ancak fatura olduğu takdirde arıza gibi durumlarda parçaya hızlıca müdahale edilir. Yedek parça seçerken dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de elektrik aksamıdır. Eğer elektrik aksamına dikkat edilmezse araçtaki arıza bir yerden aracın her tarafına yayılıp büyük soruna sebep olabilir.

Bazı araçlarda arızalı parça ve nokta zor anlaşılır. Bu sebeple yedek parça seçimi yanlış olabiliyor. Böyle durumlarda araç kullanılamayacak hale dahi gelebilir. O nedenle yedek parça seçimi ve parçanın takılma işlemleri profesyonel kişilerce yapılmalıdır.

 

Ankara Oto Yedek Parça Aksesuar Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Ankara oto yedek parça seçimi aksesuarlar için yapılırken kişisel zevkin yanında araca uyum sağlayıp sağlamadığına da bakılmalıdır. Yalnızca kişisel zevklere bakılarak alınan aksesuarlar araca zarar verebilir. Normal yedek parça seçiminde olduğu gibi aksesuar seçerken de araç marka ve modeli dikkate alınmalıdır.

Oto yedek parça aksesuar yanlış seçildiği takdirde aracın performansının düşmesine de sebep olabilir. Beş Parmak Yedek Parça ile iletişime geçerek hem yedek parçanın seçimi hem de araca takılması noktasında yardım alabilirsiniz. Firmamız, profesyonel şekilde oto yedek parça hizmeti veriyor.

Online AlışVeriş Mağazalarımız